top of page

MAKIJAŻ PERMANENTNY

Co to?

Makijaż permanentny maskuje niedoskonałości urody, podkreśla jej walory, a co najważniejsze - nie rozmazuje się w najmniej nieoczekiwanych momentach. Ponadto, makijaż permanentny świetnie tuszuje defekty skóry, takie jak plamy pigmentacyjne, blizny czy przebarwienia.

 

Dla kogo makijaż permanentny?
Contour Make-up służy przede wszystkim zatuszowaniu niedoskonałości twarzy. Nie maluje jej lecz podkreśla w sposób naturalny kontury. Można nim skorygować kształt ust - powiększyć je, wyrównać brak symetrii, wzmocnić czerwień warg kolorem zbliżonym do naturalnego lub bardziej ekstrawaganckim. Można również podkreślić kontur oczu. Kreseczki na powiekach u nasady rzęs są prawie niewidoczne, ale sprawiają, że oczy nabierają wyrazistości. Korekty wymagają też często brwi - niesymetryczne, opadające, zbyt cienkie, przerzedzone. Taki makijaż sprawdza się także świetnie w maskowaniu defektów skóry - plam pigmentacyjnych, blizn, przebarwień.

To świetne rozwiązanie dla kobiet, które rano cierpią na brak czasu. Idealne rozwiązanie dla uprawiających sporty wodne (tusz fatalnie się rozmazuje), planujących długi pobyt w szpitalu. Ratunek dla osób pozbawionych brwi czy rzęs po chemioterapii, jak również dla wszystkich, którzy nie lubią lub nie mogą się malować z powodu uczuleń.

 

Jak się wykonuje makijaż permanentny?
Makijaż Contour Make–up przeprowadza się etapami, stosując aparat igłowy i pigmenty pochodzenia naturalnego tak dobrane, by nie różniły się od naturalnego kolorytu skóry. Igły są jednorazowe, farby nie są toksyczne i nie alergizują. Zabieg poprawiania urody brwi nie jest bolesny, w przypadku ust i powiek nakładany jest wcześniej specjalny krem znieczulający. Po zabiegu kosmetyczka linergistka nakłada uspokajające i relaksujące kompresy. By efekt był trwały, po dwóch tygodniach od zabiegu trzeba wykonać korektę, uzupełnienie niedoskonałości. Potem, by utrzymać odpowiednią intensywność koloru (naskórek ciągle się złuszcza) należy dokładać barwnik średnio raz do roku. Wtedy efekt będzie widoczny przez 3-5 lat.

MIKRODERMABRAZJA

Mikrodermabrazja, inaczej zwana też kontrolowanym mikropeelingiem, to zabieg polegający na mechanicznym ścieraniu warstwy rogowej naskórka oraz głębszych warstw skóry. Od klasycznej dermabrazji zabieg odróżnia właśnie ta możliwość dostosowania stopnia głębokości ścierania. Mikrodermabrazja spopularyzowała się na początku XXI wieku i stała się jednym z ulubionych zabiegów zarówno klientek, jak i kosmetyczek. Można wykonać ją na różnych partiach ciała. Najpopularniejsze to twarz, szyja, dekolt i plecy.
Chociaż mikropeeling wykonuje się przez cały rok, to najlepszą porą będzie jesień i zima. Po zabiegu przez dwa tygodnie należy unikać słońca.
Jest polecanym rozwiązaniem dla osób, które borykają się z zaskórnikami, trądzikiem, prosakami, rozszerzonymi porami, bliznami, przebarwieniami, nieprawidłowościami w rogowaceniu się naskórka, pierwszymi oznakami starzenia, ale też rozstępami i cellulitem. Obecnie najbardziej znana jest mikrodermabrazja diamentowa, dlatego niewiele osób wie o istnieniu pozostałych odmian. Wyróżnia się trzy rodzaje zabiegu w zależności od materiału użytego do złuszczania - diamentową, korundową i tlenową. Ostatnia, czyli oksydermabrazja, jest najnowszą odmianą, a jednocześnie najmniej ingerującą w skórę.

MEZOTERAPIA

Mezoterapia to jeden z najpopularniejszych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Mam nadzieję, że poniższy artykuł odpowie na podstawowe pytania: na czym polega, jakie są wskazania do jej zastosowania oraz jakie są różnice między mezoterapią igłową a bezigłową.
 

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Polega na wstrzykiwaniu składników aktywnych w głębokie warstwy skóry. Duża popularność tej metody wynika bowiem z bardzo wysokiej skuteczności i efektywnego działania. Mezoterapia służy do szybkiej poprawy kondycji skóry oraz tkanki podskórnej w takich miejscach jak: twarz, szyja, dekolt, ramiona, brzuch, pośladki oraz dłonie. Jest to skuteczna metoda w walce z drobnymi zmarszczkami oraz zwiotczałą skórą. Używa się jej również w leczeniu wypadania włosów. Jest również przydatna podczas leczenia cellulitu oraz rozstępów. Do zabiegu lekarz używa strzykawki z bardzo cienką igłą. Lekarz dobiera odpowiedni roztwór do zabiegu, który jest uzależniony od problemu oraz wieku pacjenta. Zazwyczaj są to mieszaniny trzech lub więcej ilości substancji rewitalizujących i regenerujących, które noszą nazwę koktajli. 

 

MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA 

Mezoterapia bezigłowa to jeden z najnowocześniejszych a zarazem nieinwazyjnych systemów odmładzania skóry, leczenia różnorodnych problemów skórnych twarzy i ciała, a także zabieg pomagający w redukcji cellulitu czy tkanki tłuszczowej. Jest to alternatywa do klasycznej mezoterapii igłowej. Mezoterapia bezigłowa jest przeprowadzana za pomocą specjalnego urządzenia, które umożliwia wprowadzenie aktywnych preparatów w głąb skóry bez konieczności używania igły.  Podstawowym celem mezoterapii bezigłowej jest rewitalizacja, nawilżenie, odmłodzenie skóry, rozjaśnienie plam, spłycenie widocznych zmarszczek, lifting, ujędrnienie biustu, a także redukcja cellulitu, rozstępów i tkanki tłuszczowej. Jak widzimy zastosowanie mezoterapii jest bardzo szerokie. Jest to zabieg na twarz i ciało.  

 

PRZEKŁUWANIE INTYMNYCH CZĘŚCI CIAŁA

Najpopularniejszy jest tzw. Clitoris Piercing – ozdabianie łechtaczki. The Fourchette Piercing oznacza przekłucie cienkiej warstwy skóry, łączącej dolne ujście pochwy z odbytem, Inner Labia Piercing dotyczy warg sromowych mniejszych, zaś Outer Labia Piercing – warg sromowych większych. Warto podkreślić, że o ile kolczyk w uchu możemy założyć samodzielnie (choć salon kosmetyczny jest do tego z pewnością lepiej przystosowany), piercing miejsc intymnych to zadanie wyłącznie dla specjalisty. Lista powikłań, na jakie możemy się narazić po samodzielnym zabiegu jest długa, a zaliczamy do niej m.in. uszkodzenie nerwów i naczyń krwionośnych, zapalenia, zakażenia czy przerwanie tkanki skórnej.

bottom of page